Czapka jest obowiązkowym elementem zimowego ubrania. Każdy z nas zwraca uwagę na to, aby była po pierwsze ciepła. Dla wielu pań istotne jest także i to, czy w tym dodatku będą dobrze wyglądać. Jeśli jesteś jedną spośród nich, sprawdź, w jaki sposób dobrać czapkę do kształtu twarzy, aby dobrze czuć się tej zimy.  Noszenie tego rodzaju nakrycia głowy nie musi być wcale złem koniecznym. Wystarczy, iż dobierzemy model, który wyrówna proporcje naszej twarzy.

 

Jak dobrać czapkę do twarzy okrągłej?

Jeżeli Twoja twarz ma podobną szerokość i długość, Twój podbródek jest zaokrąglony, zaś policzki wydatne, oznacza to, iż posiadasz twarz okrągłą. Celem będzie zatem wysmuklenie lica. Najlepsze fasony dla takiej twarzy to: asymetryczne kapelusze albo czapki, lekko przekrzywione berety lub kaszkiety, jak również luźna, wykonana z wełny czapka, niemniej nie opinająca czoła.  Tego warto unikać: dokładnie dopasowanych do kształtu głowy, opinających czapek, jak i okrągłych kapeluszy – takie fasony podkreślą jeszcze bardziej krągłości twarzy.

 

Czapka do twarzy trójkątnej

Charakterystyczne cechy twarzy trójkątnej to wyraziste kości policzkowe, szerokie czoło i niezbyt dobrze widoczna linia żuchwy. Taka twarz będzie zwężać się ku dołowi i zakończona jest dosyć wąskim podbródkiem. Jak wybrać odpowiednią czapkę do takiej twarzy? Powinna ona zakrywać szerokie czoło. Najlepsze fasony dla twarzy trójkątnej: czapki z daszkiem (na przykład oprychówki) i kapelusze z rondem, które opada na twarz. Równie dobrze wyglądać będą beanie oraz odpowiednio dopasowane czapki. Proporcje zrównoważy również czapka w połączeniu z nausznikami.

Tego lepiej unikać: czapka nie powinna być nazbyt masywna w części górnej (mogłaby zbytnio podkreślić szerokie czoło). Niepożądany efekt uzyskamy również, zakładając czapkę mocno zwiniętą do tyłu.

 

Jak dopasować czapkę do twarzy kwadratowej?

Jeśli masz szerokie kości policzkowe, płaskie, szerokie czoło i zaznaczoną agresywnie żuchwę, jesteś zdecydowanie posiadaczką kwadratowej twarzy. Powinno się nosić w takim przypadku nakrycia głowy, które optycznie zwężają i wysmuklają lico. Najlepsze fasony w takim przypadku to: wysokie czapki, które wydłużają twarz. Można sobie także pozwolić na oprychówkę, czy beret. Tego należy unikać: dopasowanych, obcisłych czapek z dzianiny lub beanie, które tylko podkreślą kształt twarzy.

 

Nakrycia głowy dla prostokątnej twarzy

Twarz prostokątna jest wąska i długa, a jej cechą charakterystyczną jest wysokie czoło. Poszukując czapki, warto zwrócić uwagę, aby skróciła ona optycznie twarz i zamaskowała jej górną część. Najlepsze fasony: jak wybrać czapkę zimową, jeżeli mamy twarz prostokątną? Wybierajmy fasony, które nachodzą na czoło i podzielą je na pół. Dobrze będziemy prezentować się także w futrzanych, dużych modelach, beanie albo czapkach uszatkach.

Tego lepiej unikać: fasonów w pionowe paski i z odsłoniętym czołem – wydłużą one jeszcze bardziej twarz. Wąskie berety także się nie sprawdzą w takim przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *