Niestety nie zawsze ubranie, które bardzo nam się podoba wygląda na nas dobrze. Dlaczego? Przede wszystkim producenci szyją ubrania o różnych krojach. W zależności do tego co chcemy podkreślić, a co ukryć musimy znaleźć fason, który nam najbardziej odpowiada. Żeby móc to zrobić trzeba niestety przymierzać ubrania o różnych kształtach. Nawet jeśli z pozoru nam się nie podobają, może się okazać, że na ciele leżą zaskakująco dobrze. Druga kwestia to kolorystyka. Często się mówi, że blondynkom pasują jasne kolory, a brunetkom ciemne. Jednakże może być na odwrót! Kolorystyka noszonych przez nas ubrań ma ogromne znaczenie. Musisz wiedzieć, w jakich kolorach Ci do twarzy, ponieważ dzięki temu możesz wyglądać zdrowiej, młodziej czy bardziej promiennie. Nikt nie chce wyglądać na zmęczonego czy też chorego. Jak więc wybrać ubrania w odpowiedniej kolorystyce?

 

Sprawdź, jaki masz typ urody

Wyróżnia się cztery typy urody. Ustala się je głównie patrząc na kolor włosów, oczu i karnacji. Są dobrym wyznacznikiem, do tego, jakie kolory będą nam pasować. Pani Wiosna to osoba o włosach blond do średni brąz. Posiada jasny kolor oczu i jasną, a nawet rumianą cerę. Z kolei pani Lato cechuje się włosami brązowymi i oczami w kolorze zielonym, piwnym lub szarym. Także ma jasną cerę, ale o chłodnej tonacji. Zaś pani Jesień ma rude lub kasztanowe pukle, oczy w kolorach piwnym, złoto-brązowym, a nawet ciemnobrązowym czy zielonym. Na jej jasnej cerze często widoczne są piegi. Ostatnim typem urody jest pani Zima. Ten opis pasuje do osób z ciemnymi oczami i włosami oraz o cerze jasnej lub oliwkowej.

 

Ciepły czy zimny ton skóry?

Typy urody dzieci się też na ciepłe i zimne. Zimne to osoby opisane jako lato i zima, a ciepłe to wiosna i jesień. Jednak czasami można mieć wątpliwości. Wystarczy jednak spojrzeć na swoją cerę. Jeśli jest delikatnie żółta, a nawet ma pomarańczowe tony, to będzie to karnacja ciepła. Jeśli jednak jest bladoróżowa, oliwkowa, a nawet delikatnie szara to mamy do czynienia z zimnym tonem skóry.

Tonacja jest bardzo ważna, ponieważ zwykle ciepłe karnacja dobrze dogadują się zarówno z ciepłymi jak i zimnymi kolorami, ale już osoby o zimnej tonacji źle będą wyglądać w ciepłych kolorach. Gdy nadal masz wątpliwości, jaką masz tonację możesz po prostu zrobić szybko test. Znajdź złote i srebrne przedmioty lub ubrania w tych kolorach. Przyłóż je do twarzy. Jeśli w złotych barwach Twoja cera promienieje i wygląda dobrze, to masz ciepłą tonację. Gdy z kolei lepiej wygląda przy srebrze to masz zimną tonację.

 

Zastosuje wskazówki

Mając ciepłą karnację lub też typ urody wiosna, lub lato warto wybierać nasycone i barwne kolory. Intensywne odcienie będą wyglądać bardzo dobrze, a cera nabierze od nich promienności. Takie barwy podkreślają też opaleniznę. Wśród dodatków warto stawiać też na złoto lub jego odcienie. Natomiast mając chłodną tonację lepsze będą barwy wysublimowane. Choćby szarość zamiast pastelowego niebieskiego. Z dodatków warto postawić na srebrne akcesoria lub też kolory przygaszone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *