Czapka to niezbędny element stroju każdego Polaka jesienią oraz zimą, ponieważ w naszym klimacie mamy chłodną jesień, oraz mroźną zimę. Nawet spośród tychże powodów czapka winna znajdować się na każdej – nie jedynie męskiej – głowie. Jednakże nie wszyscy noszą czapki, ponieważ uważają, iż są zbędne, oraz niejednokrotnie zamiast czapki wykorzystują substytutu nakładając na głowę kaptur. Poszczególni unikają czapek, ponieważ twierdzą, iż nie pasują do reszty ich stroju. Także pozostali czapki nakładają właśnie wówczas, kiedy pojawi się rzeczywiście ogromny chłód.

 

Czym kierować się w okresie wyboru zimowej czapki męskiej?

Styl lub może odcień stylizacji winien być punktem wyjścia do zakupu doskonałej czapki zimowej? Z pewnością nie ma zasady. Dla jednych kwintesencją perfekcji będzie ulubiony odcień, z kolei dla pozostałych bazą doboru – charakter stylizacji. Plusem z pewnością jest z góry ustalony rodzaj ubioru, jaki z łatwością kwalifikuje zakup ubrań oraz akcesoriów, natomiast tymże samym unikanie zbędnych wyborów, jakie później zalegają w szafie. Dodatkowo mając dany styl, dobór czapki nie stanowi najdrobniejszego kłopotu. Jedną spośród najpopularniejszych czapek retro jest tradycyjna cyklistówka. Znana jest pod wieloma nazwami – kolarka, angielka, newsboy cap. Rozpoznawalną właściwością owej czapki jest guzik zlokalizowany na jej czubku. Wersje zimowe mają czasem chowane do środka bądź wywijane do góry nauszniki. Wielbiciele stylu retro zakładają cyklistówkę szczególnie do casualowych oraz smart casualowych stylizacji. Newsboy cap idealnie dopełni również płaszcz, lecz w zespole z eleganckim garniturem właściwie się nie sprawdzi.

 

Czapka zimowa – jaki materiał?

Podczas doboru czapki na zimę winno zwracać się uwagę nie jedynie na to, jak przedstawia się na głowie, lecz również, z czego została zrobiona. Jej główną rolą ma być obrona przed zimnem oraz wiatrem. Czapka zimowa męska, czapka zimowa damska lub także czapka zimowa dla dzieci może być zrobiona z rozmaitych materiałów. Poszczególni wytwórcy wykorzystują typy łączone, np. wełniane z ociepleniem z polaru.

 

Tradycyjna czapka zimowa

Dziergana czapka zimowa to niewątpliwie najpopularniejszy wybór. Oraz słusznie, ponieważ gwarantuje niezwykle dobry komfort cieplny, zabezpiecza uszy, natomiast przy okazji pasuje do wielu normalnych strojów. Założysz ją zarówno do sportowego stroju, jak również płaszcza lub nieformalnego garnituru. Pomimo iż owego typu czapkę otrzymasz w prawie każdym sklepie odzieżowym, jej dobór zupełnie nie jest taki prosty. Rozpocznijmy od tego, iż większość czapek z sieciówek zrobionych jest z akrylu. Chociaż tenże artykuł do złudzenia przypomina na pierwszy rzut oka wełnę, już podczas pierwszego używania ukaże własne złe właściwości.

 

Kapelusz

Kapelusz to okrycie głowy dla zdecydowanych! Należy wiedzieć z czym go stylizować oraz jak nosić. Jednakże dżentelmeni wyzwań się nie boją, zatem jeszcze częściej sięgają po owego typu okrycie głowy. Kapelusz stopniowo przestaje być kojarzony z niezwykle eleganckimi stylizacjami oraz częściej przenosi się go do casualowych, streetowych zestawów. Dzięki „odczarowaniu” owego charakterystycznego dodatku, panowie zakładają go z większą odwagą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *